
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 2 A |
| Operating Supply Voltage | 6 V to 20 V |
| Number of Cells | 2 to 3 |
| Fault Protection | Over Temperature, Under Voltage |
| Function | Battery Charger |
| Battery Type | Li-Ion |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
