

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 2.5 V to 36 V |
| Output Type | Adjustable |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 1 mA |
| Initial Accuracy | 1 % |
Stock: 136
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06508
Ext.Price$0.06508
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06508 | $0.06508 |
| 10 | $0.03254 | $0.32540 |
| 50 | $0.02932 | $1.46600 |
| 100 | $0.02641 | $2.64100 |
| 500 | $0.02379 | $11.89500 |
| 1000 | $0.02143 | $21.43000 |
| 3000 | $0.01931 | $57.93000 |
| 5000 | $0.01762 | $88.10000 |
| 10000 | $0.01607 | $160.70000 |
