
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Output Voltage | 2.5 V to 36 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Supply Current | 10 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Reference Type | Adjustable |
| Cathode Current | 35 µA |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
| Shunt Current | 80 mA |
Stock: 167
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07584
Ext.Price$0.07584
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07584 | $0.07584 |
| 10 | $0.03792 | $0.37920 |
| 50 | $0.03404 | $1.70200 |
| 100 | $0.03056 | $3.05600 |
| 500 | $0.02773 | $13.86500 |
| 1000 | $0.02516 | $25.16000 |
| 3000 | $0.02283 | $68.49000 |
| 5000 | $0.01921 | $96.05000 |
