| Parameter | Value |
|---|---|
| Life (Hours) | 60000 Hours |
| Length | 50 mm |
| Width | 50 mm |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Max Operating Temperature | 158 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Power Rating | 1.32 W |
| Height | 10 mm |
| Material | PVC, Plastic |
| Packaging | Tray |
| Voltage Rating | 12 V |
| Depth | 10 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 17.690102 g |
| Features | Auto Restart |
| Current Rating | 110 mA |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Approvals | TUV, UL |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Max Power Dissipation | 1.32 W |
| Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Cable Length | 250 mm |
| Bearing Type | Vapo-Bearing |
| RPM | 5500 RPM |
| Airflow | 13.8 CFM |
| power consumption | 1.32 W |
| Termination Style | Wire Leads |
| Pressure Type | 3.81 mm H2O |
| Noise | 31 dB |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
