
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 260 mV |
| Output Current | 400 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 18 V |
| Load Regulation | 8 mV |
| Line Regulation | 20 mV |
Stock: 1310
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07603
Ext.Price$0.07603
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07603 | $0.07603 |
| 10 | $0.06787 | $0.67870 |
| 50 | $0.06058 | $3.02900 |
| 100 | $0.05591 | $5.59100 |
| 500 | $0.05160 | $25.80000 |
| 1000 | $0.04763 | $47.63000 |
| 3000 | $0.04422 | $132.66000 |
| 5000 | $0.04106 | $205.30000 |
