
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Topology | Buck |
| Max Input Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck Regulator |
Stock: 757
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27600
Ext.Price$0.27600
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27600 | $0.27600 |
| 10 | $0.24389 | $2.43890 |
| 50 | $0.21552 | $10.77600 |
| 100 | $0.18510 | $18.51000 |
| 500 | $0.15898 | $79.49000 |
| 1000 | $0.14911 | $149.11000 |
| 3000 | $0.13985 | $419.55000 |
| 5000 | $0.13103 | $655.15000 |
