
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Topology | Buck |
| Function | Step-Down |
| Packaging | Tube |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Output Current | 800 mA |
| Output Voltage | 700 V |
| Quiescent Current | 2.8 mA |
| Output Type | Adjustable |
| Max Input Voltage | 9 V |
| Min Input Voltage | 4.3 V |
| Switching Frequency | 66 kHz |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 151
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14736
Ext.Price$0.14736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14736 | $0.14736 |
| 10 | $0.12832 | $1.28320 |
| 50 | $0.11174 | $5.58700 |
| 100 | $0.09638 | $9.63800 |
| 500 | $0.08313 | $41.56500 |
| 1000 | $0.07929 | $79.29000 |
| 3000 | $0.07563 | $226.89000 |
| 5000 | $0.07213 | $360.65000 |
