| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.65 mm |
| Width | 6.096 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Power Rating | 1 W |
| Height | 10.16 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 6.15 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 21.6 V |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Output Current | 100 mA |
| Max Input Voltage | 26.4 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 1 W |
| Current - Output 1 | 100 mA |
| Efficiency | 84.5 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
| Max Input Voltage (DC) | 26.4 V |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Max Output Power | 1 W |
| Min Input Voltage (DC) | 21.6 V |
| Current - Output 2 | -100 mA |
| Voltage - Output 2 | -5 V |
| Isolation | Isolated |
| Output Current-Channel 1 | 100 mA |
| Output Current-Channel 2 | 100 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
| Output Voltage-Channel 2 | -5 V |
Stock: 132
Distributors
pcbx
Unit Price$3.17948
Ext.Price$3.17948
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.17948 | $3.17948 |
| 10 | $3.14187 | $31.41870 |
| 25 | $2.72210 | $68.05250 |
| 50 | $2.68448 | $134.22400 |
