

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 11.43 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Power Rating | 1 W |
| Height | 10 mm |
| Depth | 11.48 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 13.5 V |
| Output Current | 83 mA |
| Output Voltage | 12 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Output Current | 83 mA |
| Max Input Voltage | 16.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 1 W |
| Current - Output 1 | 83 mA |
| Efficiency | 85 % |
| Voltage - Output 1 | 12 V |
| Max Input Voltage (DC) | 16.5 V |
| Nominal Output Voltage | 12 V |
| Nominal Input Voltage | 15 V |
| Max Output Power | 1 W |
| Min Input Voltage (DC) | 13.5 V |
| Packaging | Tube |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
