
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.558 mm |
| Width | 9.906 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 12.7 mm |
| Depth | 12.65 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.2 g |
| Min Input Voltage | 10.8 V |
| Output Current | 303 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Max Output Current | 303 mA |
| Max Input Voltage | 13.2 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Isolation Voltage | 5.2 kV |
| Output Power | 2 W |
| Current - Output 1 | 303 mA |
| Efficiency | 75 % |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
| Max Input Voltage (DC) | 13.2 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Max Output Power | 2 W |
| Min Input Voltage (DC) | 10.8 V |
| Current - Output 2 | -303 mA |
| Voltage - Output 2 | -3.3 V |
| Power Rating | 2 W |
| Packaging | Tube |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
