
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.558 mm |
| Width | 9.906 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 12.7 mm |
| Depth | 12.65 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.2 g |
| Min Input Voltage | 10.8 V |
| Output Current | 200 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Max Output Current | 200 mA |
| Max Input Voltage | 13.2 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Isolation Voltage | 5.2 kV |
| Output Power | 2 W |
| Current - Output 1 | 200 mA |
| Efficiency | 79 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
| Max Input Voltage (DC) | 13.2 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Max Output Power | 2 W |
| Min Input Voltage (DC) | 10.8 V |
| Current - Output 2 | -200 mA |
| Voltage - Output 2 | -5 V |
| Power Rating | 2 W |
| Packaging | Tube |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$5.82487
Ext.Price$5.82487
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.82487 | $5.82487 |
| 10 | $5.75640 | $57.56400 |
| 25 | $5.69383 | $142.34575 |
| 50 | $5.54992 | $277.49600 |
| 100 | $5.27461 | $527.46100 |
| 300 | $4.92517 | $1477.55100 |
| 500 | $4.59888 | $2299.44000 |
| 1000 | $4.31105 | $4311.05000 |
