

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10.8 V |
| Max Output Current | 133 mA |
| Max Input Voltage | 13.2 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 5.2 kV |
| Output Power | 2 W |
| Efficiency | 80 % |
| Voltage - Output 1 | 15 V |
Stock: 18
Distributors
pcbx
Unit Price$5.82634
Ext.Price$5.82634
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.82634 | $5.82634 |
| 10 | $5.75710 | $57.57100 |
| 25 | $4.91243 | $122.81075 |
| 50 | $4.88763 | $244.38150 |
| 100 | $4.81240 | $481.24000 |
| 300 | $4.70476 | $1411.42800 |
| 500 | $4.59952 | $2299.76000 |
| 1000 | $4.31141 | $4311.41000 |
