
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 400 mA |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | -300 mV |
| Max Supply Current | 200 µA |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10205
Ext.Price$0.10205
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10205 | $0.10205 |
| 10 | $0.09104 | $0.91040 |
| 50 | $0.08122 | $4.06100 |
| 100 | $0.07484 | $7.48400 |
| 500 | $0.06896 | $34.48000 |
| 1000 | $0.06354 | $63.54000 |
