
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.65 mm |
| Width | 7.65 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Power Rating | 3 W |
| Height | 10.15 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 19.65 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 200 mA |
| Output Voltage | 15 V |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Max Output Current | 200 mA |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 3 kV |
| Output Power | 3 W |
| Current - Output 1 | 200 mA |
| Efficiency | 87.5 % |
| Voltage - Output 1 | 15 V |
| Max Input Voltage (DC) | 5.5 V |
| Nominal Output Voltage | 15 V |
| Nominal Input Voltage | 5 V |
| Max Output Power | 3 W |
| Min Input Voltage (DC) | 4.5 V |
| Isolation | Isolated |
| Output Current-Channel 1 | 200 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 15 V |
Stock: 158
Distributors
pcbx
Unit Price$7.17082
Ext.Price$7.17082
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.17082 | $7.17082 |
| 10 | $7.08283 | $70.82830 |
| 25 | $7.00779 | $175.19475 |
| 50 | $6.83258 | $341.62900 |
| 100 | $6.48845 | $648.84500 |
| 300 | $6.06142 | $1818.42600 |
| 500 | $5.66254 | $2831.27000 |
| 1000 | $5.30591 | $5305.91000 |
