
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 40 A |
| Max Supply Voltage | 8 V |
| Hold Current | 2 A |
| Trip Current | 4 A |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07084
Ext.Price$0.07084
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07084 | $0.07084 |
| 10 | $0.03542 | $0.35420 |
| 50 | $0.03146 | $1.57300 |
| 100 | $0.02794 | $2.79400 |
| 500 | $0.02548 | $12.74000 |
| 1000 | $0.02324 | $23.24000 |
| 3000 | $0.02120 | $63.60000 |
| 5000 | $0.01934 | $96.70000 |
| 10000 | $0.01764 | $176.40000 |
