
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 700 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 12 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 50 A |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Hold Current | 1.75 A |
| Time to Trip | 5 s |
| Trip Current | 3.5 A |
| Schedule B | 8536100040 |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 50 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 6 mΩ |
Stock: 2569
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54459
Ext.Price$0.54459
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54459 | $0.54459 |
| 10 | $0.50013 | $5.00130 |
| 25 | $0.45538 | $11.38450 |
| 50 | $0.41464 | $20.73200 |
| 100 | $0.38301 | $38.30100 |
| 300 | $0.34854 | $104.56200 |
| 500 | $0.31718 | $158.59000 |
| 1000 | $0.29324 | $293.24000 |
| 3000 | $0.26636 | $799.08000 |
| 5000 | $0.24194 | $1209.70000 |
