
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 200 A |
| Forward Voltage | 1.15 V |
| Max Reverse Leakage Current | 500 µA |
| Reverse Voltage (DC) | 600 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
