
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.240" L x 0.098" W x 0.085" H (6.10mm x 2.49mm x 2.16mm) |
| Type | Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 1 A |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Color | Red |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 40590
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07459
Ext.Price$0.07459
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07459 | $0.07459 |
| 10 | $0.07049 | $0.70490 |
| 50 | $0.06662 | $3.33100 |
| 100 | $0.06330 | $6.33000 |
| 500 | $0.06014 | $30.07000 |
| 1000 | $0.05434 | $54.34000 |
| 3000 | $0.04910 | $147.30000 |
