MHCHL201610A-1R5M-Q7
Manufacturer:
Pulse Electronics / Chilisin
Mfr.Part #:
MHCHL201610A-1R5M-Q7
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 1.5 µH 20 % 150 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)1 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency2 MHz
TypeMolded
DC Resistance (DCR)150 mΩ
Inductance1.5 µH
Core MaterialMetal
Saturation Current2.1 A