
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 5 mA |
| Forward Voltage | 2 V, 2.2 V |
| Illumination Color | Yellow Green, Red |
| Lens Style | Colored, Diffused, Round |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Green Diffused, Red Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 568 nm, 628 nm |
Stock: 1063
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27878
Ext.Price$0.27878
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27878 | $0.27878 |
| 10 | $0.25132 | $2.51320 |
| 50 | $0.22656 | $11.32800 |
| 100 | $0.18793 | $18.79300 |
| 500 | $0.15588 | $77.94000 |
| 1000 | $0.14939 | $149.39000 |
| 3000 | $0.14317 | $429.51000 |
| 5000 | $0.13720 | $686.00000 |
