| Parameter | Value |
|---|---|
| Lens Style | Colored, Diffused, Round |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Illumination Color | Green |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | White Diffused |
| Forward Current | 20 mA |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 520 nm |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Forward Voltage | 3.2 V |
Stock: 5253
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12326
Ext.Price$0.12326
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12326 | $0.12326 |
| 10 | $0.06163 | $0.61630 |
| 50 | $0.05532 | $2.76600 |
| 100 | $0.04966 | $4.96600 |
| 500 | $0.04124 | $20.62000 |
| 1000 | $0.03424 | $34.24000 |
| 3000 | $0.03246 | $97.38000 |
| 5000 | $0.03077 | $153.85000 |
| 10000 | $0.02891 | $289.10000 |
