| Parameter | Value |
|---|---|
| Lens Style | Water Clear |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Illumination Color | IR, Red |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Forward Current | 100 mA |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Forward Voltage | 1.5 V |
Stock: 2982
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06221
Ext.Price$0.06221
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06221 | $0.06221 |
| 10 | $0.05880 | $0.58800 |
| 50 | $0.05558 | $2.77900 |
| 100 | $0.05090 | $5.09000 |
| 500 | $0.04661 | $23.30500 |
| 1000 | $0.04268 | $42.68000 |
| 3000 | $0.04136 | $124.08000 |
| 5000 | $0.04008 | $200.40000 |
