
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.2 V |
| Illumination Color | Red |
| Lens Style | Colored, Diffused, Round |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Red Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 624 nm |
Stock: 3127
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10042
Ext.Price$0.10042
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10042 | $0.10042 |
| 10 | $0.05021 | $0.50210 |
| 50 | $0.04507 | $2.25350 |
| 100 | $0.04045 | $4.04500 |
| 500 | $0.03350 | $16.75000 |
| 1000 | $0.02774 | $27.74000 |
| 3000 | $0.02633 | $78.99000 |
| 5000 | $0.02499 | $124.95000 |
| 10000 | $0.02342 | $234.20000 |
