| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V, 2.2 V |
| Illumination Color | Red, Yellow Green |
| Lens Style | Colored, Diffused, Round |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | White Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 570 nm, 622 nm |
Stock: 5367
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10397
Ext.Price$0.10397
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10397 | $0.10397 |
| 10 | $0.09254 | $0.92540 |
| 50 | $0.08237 | $4.11850 |
| 100 | $0.07279 | $7.27900 |
| 500 | $0.06432 | $32.16000 |
| 1000 | $0.05684 | $56.84000 |
| 3000 | $0.05192 | $155.76000 |
| 5000 | $0.04743 | $237.15000 |
