| Parameter | Value |
|---|---|
| Lens Style | Water Clear |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bag |
| Illumination Color | IR, Red |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Forward Current | 100 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Forward Voltage | 1.3 V |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07133
Ext.Price$0.07133
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07133 | $0.07133 |
| 10 | $0.06324 | $0.63240 |
| 50 | $0.05606 | $2.80300 |
| 100 | $0.05134 | $5.13400 |
| 500 | $0.04702 | $23.51000 |
| 1000 | $0.04307 | $43.07000 |
| 3000 | $0.03968 | $119.04000 |
| 5000 | $0.03655 | $182.75000 |
