| Parameter | Value |
|---|---|
| Lens Style | Water Clear |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Illumination Color | IR, Red |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Forward Current | 100 mA |
| Min Operating Temperature | -35 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Forward Voltage | 1.2 V |
Stock: 806
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07862
Ext.Price$0.07862
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07862 | $0.07862 |
| 10 | $0.07074 | $0.70740 |
| 50 | $0.06365 | $3.18250 |
| 100 | $0.05634 | $5.63400 |
| 500 | $0.04987 | $24.93500 |
| 1000 | $0.04414 | $44.14000 |
| 3000 | $0.04076 | $122.28000 |
| 5000 | $0.03763 | $188.15000 |
