| Parameter | Value |
|---|---|
| Lens Style | Water Clear |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bag |
| Illumination Color | IR, Red |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Forward Current | 100 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Forward Voltage | 1.35 V |
Stock: 392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06595
Ext.Price$0.06595
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06595 | $0.06595 |
| 10 | $0.05890 | $0.58900 |
| 50 | $0.05261 | $2.63050 |
| 100 | $0.04850 | $4.85000 |
| 500 | $0.04472 | $22.36000 |
| 1000 | $0.04123 | $41.23000 |
| 3000 | $0.03830 | $114.90000 |
| 5000 | $0.03557 | $177.85000 |
