| Parameter | Value |
|---|---|
| Lens Style | Water Clear |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Illumination Color | IR, Red |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Forward Current | 100 mA |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Forward Voltage | 1.6 V |
Stock: 1162
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07958
Ext.Price$0.07958
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07958 | $0.07958 |
| 10 | $0.07165 | $0.71650 |
| 50 | $0.06451 | $3.22550 |
| 100 | $0.05842 | $5.84200 |
| 500 | $0.05291 | $26.45500 |
| 1000 | $0.04792 | $47.92000 |
| 3000 | $0.04462 | $133.86000 |
| 5000 | $0.04155 | $207.75000 |
