
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2 V, 2.9 V, 2.8 V |
| Illumination Color | RGB |
| Lens Style | Diffused |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | White Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm, 525 nm, 460 nm |
Stock: 939
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33379
Ext.Price$0.33379
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33379 | $0.33379 |
| 10 | $0.29706 | $2.97060 |
| 50 | $0.26438 | $13.21900 |
| 100 | $0.21556 | $21.55600 |
| 500 | $0.17576 | $87.88000 |
| 1000 | $0.16695 | $166.95000 |
| 3000 | $0.15858 | $475.74000 |
| 5000 | $0.15063 | $753.15000 |
