| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V, 3 V, 3 V |
| Illumination Color | RGB |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | White Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 618 nm to 628 nm, 515 nm to 535 nm, 460 nm to 475 nm |
Stock: 5151
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08141
Ext.Price$0.08141
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08141 | $0.08141 |
| 10 | $0.07188 | $0.71880 |
| 50 | $0.06346 | $3.17300 |
| 100 | $0.05525 | $5.52500 |
| 500 | $0.04811 | $24.05500 |
| 1000 | $0.04538 | $45.38000 |
| 3000 | $0.04281 | $128.43000 |
| 5000 | $0.04038 | $201.90000 |
