| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -35 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 15 mA, 8 mA, 5 mA |
| Forward Voltage | 2 V, 3 V, 3 V |
| Illumination Color | RGB |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | White Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 617 nm to 628 nm, 515 nm to 535 nm, 460 nm to 475 nm |
Stock: 5902
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08150
Ext.Price$0.08150
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08150 | $0.08150 |
| 10 | $0.07321 | $0.73210 |
| 50 | $0.06576 | $3.28800 |
| 100 | $0.05880 | $5.88000 |
| 500 | $0.05257 | $26.28500 |
| 1000 | $0.04806 | $48.06000 |
| 3000 | $0.04394 | $131.82000 |
| 5000 | $0.04018 | $200.90000 |
