


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 3 mA, 8 mA, 5 mA |
| Forward Voltage | 3.1 V, 2.5 V, 3.1 V |
| Illumination Color | RGB |
| Lens Style | Diffused |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Black |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 463 nm to 471 nm, 520 nm to 535 nm, 618 nm to 630 nm |
Stock: 9987
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07517
Ext.Price$0.07517
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07517 | $0.07517 |
| 10 | $0.06726 | $0.67260 |
| 50 | $0.06019 | $3.00950 |
| 100 | $0.05354 | $5.35400 |
| 500 | $0.04763 | $23.81500 |
| 1000 | $0.04253 | $42.53000 |
| 3000 | $0.03798 | $113.94000 |
| 5000 | $0.03391 | $169.55000 |
