


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 15 mA, 8 mA, 5 mA |
| Forward Voltage | 3.6 V, 2.6 V, 3.6 V |
| Illumination Color | RGB |
| Lens Style | Water Clear |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | White |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 617 nm to 628 nm, 515 nm to 535 nm, 460 nm to 470 nm |
Stock: 4542
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08150
Ext.Price$0.08150
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08150 | $0.08150 |
| 10 | $0.07294 | $0.72940 |
| 50 | $0.06528 | $3.26400 |
| 100 | $0.05804 | $5.80400 |
| 500 | $0.05160 | $25.80000 |
| 1000 | $0.04592 | $45.92000 |
| 3000 | $0.04086 | $122.58000 |
| 5000 | $0.03636 | $181.80000 |
