| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.05 V, 3.15 V, 3.15 V |
| Illumination Color | RGB |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 624 nm, 515 nm to 535 nm, 460 nm, to 475 nm |
Stock: 5856
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10771
Ext.Price$0.10771
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10771 | $0.10771 |
| 10 | $0.09528 | $0.95280 |
| 50 | $0.08429 | $4.21450 |
| 100 | $0.07374 | $7.37400 |
| 500 | $0.06451 | $32.25500 |
| 1000 | $0.05918 | $59.18000 |
| 3000 | $0.05429 | $162.87000 |
