
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Illumination Color | Red |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 617.5 nm to 629.5 nm |
Stock: 5933
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11136
Ext.Price$0.11136
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11136 | $0.11136 |
| 10 | $0.05568 | $0.55680 |
| 50 | $0.04963 | $2.48150 |
| 100 | $0.04423 | $4.42300 |
| 500 | $0.03864 | $19.32000 |
| 1000 | $0.03376 | $33.76000 |
| 3000 | $0.03108 | $93.24000 |
| 5000 | $0.02862 | $143.10000 |
