| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 5 mA |
| Forward Voltage | 1.9 V, 2.85 V |
| Illumination Color | Red, White |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 617 nm to 627 nm |
Stock: 10494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05962
Ext.Price$0.05962
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05962 | $0.05962 |
| 10 | $0.05621 | $0.56210 |
| 50 | $0.05299 | $2.64950 |
| 100 | $0.05029 | $5.02900 |
| 500 | $0.04772 | $23.86000 |
| 1000 | $0.04411 | $44.11000 |
| 3000 | $0.04077 | $122.31000 |
| 5000 | $0.03969 | $198.45000 |
