| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 1.5 A |
| Color | Yellow |
| Shielding | Unshielded |
| Direction(Counting Sequence) | Up |
| Number of Positions | |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Angle | Right Angle |
| Performance Category | |
| Accessory Type | |
| USOC Codes | RJ45 |
Stock: 64
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47222
Ext.Price$0.47222
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47222 | $0.47222 |
| 10 | $0.37229 | $3.72290 |
| 25 | $0.33747 | $8.43675 |
| 50 | $0.30591 | $15.29550 |
| 100 | $0.27730 | $27.73000 |
| 300 | $0.25136 | $75.40800 |
| 500 | $0.22785 | $113.92500 |
