
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 20 µF |
| Voltage Rating (DC) | 700 V |
| Tolerance | 5 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 9 mΩ |
| Life (Hours) | 100000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 38.5 mm |
| Length | 43 mm |
| Width | 43 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 700 V |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 38.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 800 V |
| Depth | 21.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 1 mm |
| Lead Pitch | 37.5 mm |
| Voltage | 700 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Lead Length | 6 mm |
| Schedule B | 8532250080 |
Stock: 684
Distributors
pcbx
Unit Price$8.36545
Ext.Price$8.36545
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.36545 | $8.36545 |
| 10 | $6.48158 | $64.81580 |
| 25 | $6.20259 | $155.06475 |
| 50 | $5.93561 | $296.78050 |
| 100 | $5.68012 | $568.01200 |
| 300 | $5.43563 | $1630.68900 |
| 500 | $5.20166 | $2600.83000 |
| 1000 | $4.97767 | $4977.67000 |
