


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 150 nF |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 15 mm |
| Length | 18 mm |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 200 V |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 15 mm |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56340
Ext.Price$0.56340
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56340 | $0.56340 |
| 10 | $0.37360 | $3.73600 |
| 25 | $0.33498 | $8.37450 |
| 50 | $0.30035 | $15.01750 |
| 100 | $0.26930 | $26.93000 |
| 300 | $0.24466 | $73.39800 |
| 500 | $0.22228 | $111.14000 |
| 1000 | $0.21097 | $210.97000 |
| 3000 | $0.20024 | $600.72000 |
| 5000 | $0.19005 | $950.25000 |
| 10000 | $0.18039 | $1803.90000 |
