

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Capacitance | 47 nF |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Tolerance | 5 % |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Height - Seated (Max) | 8.5 mm |
| Number of Pins | 2 |
Stock: 2422
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.27614 | $2.76140 |
| 50 | $0.22790 | $11.39500 |
| 100 | $0.18809 | $18.80900 |
| 500 | $0.15389 | $76.94500 |
| 1000 | $0.15047 | $150.47000 |
| 3000 | $0.14203 | $426.09000 |
| 5000 | $0.13406 | $670.30000 |
| 10000 | $0.12653 | $1265.30000 |
