

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Capacitance | 100 nF |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Lead Pitch | 27.5 mm |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Height - Seated (Max) | 32 mm |
| Number of Pins | 2 |
Stock: 119
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.27870 | $2.78700 |
| 50 | $0.23051 | $11.52550 |
| 100 | $0.19065 | $19.06500 |
| 500 | $0.15560 | $77.80000 |
| 1000 | $0.14363 | $143.63000 |
| 3000 | $0.13451 | $403.53000 |
| 5000 | $0.12597 | $629.85000 |
| 10000 | $0.11798 | $1179.80000 |
