
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 120 nF |
| Voltage Rating (DC) | 1.2 kV |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 25 mm |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP), Metallized |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
Stock: 259
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63715
Ext.Price$0.63715
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63715 | $0.63715 |
| 10 | $0.56986 | $5.69860 |
| 25 | $0.53270 | $13.31750 |
| 50 | $0.49797 | $24.89850 |
| 100 | $0.46550 | $46.55000 |
| 300 | $0.45555 | $136.66500 |
| 500 | $0.44581 | $222.90500 |
| 1000 | $0.43524 | $435.24000 |
