
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 4.6 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polyethylene Terephthalate(PET) |
| Voltage Rating (AC) | 40 V |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 63 V |
| Depth | 3 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 400 µm |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Type | General Purpose |
Stock: 10114
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60072
Ext.Price$0.60072
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60072 | $0.60072 |
| 10 | $0.38419 | $3.84190 |
| 25 | $0.33855 | $8.46375 |
| 50 | $0.29833 | $14.91650 |
| 100 | $0.27193 | $27.19300 |
| 300 | $0.24866 | $74.59800 |
| 500 | $0.22739 | $113.69500 |
| 1000 | $0.21362 | $213.62000 |
| 3000 | $0.20163 | $604.89000 |
| 5000 | $0.19031 | $951.55000 |
