
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Dielectric Material | |
| lead free status | |
| operating temperature | |
| pin count | |
| rohs status | |
| reach svhc compliance | |
| size height | |
| voltage rating dc | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 6.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Dielectric | Polyethylene Terephthalate(PET) |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
