MPP224K0250D181206B1515
Manufacturer:
CHAMPION
Mfr.Part #:
MPP224K0250D181206B1515
Datasheet:
Description:
Film Capacitors Through Hole 220 nF 10 % Polypropylene (PP) Voltage Rating (DC):250 V
ParameterValue
Height - Seated (Max)12 mm
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBulk
Capacitance220 nF
Number of Pins2
Voltage Rating (DC)250 V
DielectricPolypropylene (PP)
Lead Pitch15 mm
Tolerance10 %
Max Operating Temperature105 °C