MPP684K0630D312011B2815
Manufacturer:
CHAMPION
Mfr.Part #:
MPP684K0630D312011B2815
Datasheet:
Description:
Film Capacitors Through Hole 680 nF 10 % Voltage Rating (DC):630 V
ParameterValue
Capacitance680 nF
RoHSCompliant
Max Operating Temperature105 °C
Tolerance10 %
Min Operating Temperature-40 °C
Lead Pitch27.5 mm
Voltage Rating (DC)630 V
PackagingReel
Height - Seated (Max)10.8 mm