MWPY6028-470-M-T
Manufacturer:
Me-TECH
Mfr.Part #:
MWPY6028-470-M-T
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD,6.00mm×6.00mm SMD/SMT 47 µH ±20 % 1.06 A 360 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)360 mΩ
Inductance47 µH
RoHSCompliant
Tolerance±20 %
TypeWirewound
PackagingReel
Height - Seated (Max)2.8 mm
ShieldingShielded
Current Rating1.06 A
Saturation Current1.15 A
Core MaterialFerrite
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C