MWSA1204S-4R7MT
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
MWSA1204S-4R7MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD,12.80mm×13.45mm×4.00mm SMD/SMT 4.7 µH -20 %, 20 % 13 A 14.5 mΩ
ParameterValue
Tolerance-20 %, 20 %
Height - Seated (Max)4 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
Current Rating13 A
DC Resistance (DCR)14.5 mΩ
Test Frequency100 kHz
ShieldingUnshielded
Inductance4.7 µH
Core MaterialAlloy Sponge Powder
Saturation Current18 A