MWSA1204S-6R8MT
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
MWSA1204S-6R8MT
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes SMD,12.80mm×13.45mm×4.00mm SMD/SMT 6.8 µH Unshielded 20 mΩ Current Rating:9 A
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)4 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
Current Rating9 A
DC Resistance (DCR)20 mΩ
Test Frequency100 kHz
ShieldingUnshielded
Inductance6.8 µH
Core MaterialAlloy Sponge Powder
Saturation Current14 A