MWSA1205S-4R7MT
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
MWSA1205S-4R7MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD,12.60mm×13.45mm×5.00mm SMD/SMT 4.7 µH ±20 % 13 A 9 mΩ
ParameterValue
Tolerance±20 %
Height - Seated (Max)5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeDrum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR)9 mΩ
ShieldingUnshielded
Inductance4.7 µH
Core MaterialAlloy Powder
Saturation Current20 A
Current Rating13 A